PF23.0W9-OS
Login for pricing
Stock: 22
Security Filter 2-Way Plug-In for 23.0in wide (16:9)
Suitable for Monitor/Notebook
Maximum screen size 23 "
Type Frameless display privacy filter
SKU PF23.0W9-OS
EAN 5056006132882
PDF URLs View PDF
View PDF
Key Features
• Made from high quality materials
• Anti-glare material minimises reflections on your screen
• No adhesive, easy to remove and to apply where privacy is needed
• Works with Touchscreens
Features
ReversibilityMatte-to-Glossy
Screen formatStandard
Scratch-resistantYes
Light transmission68%
Easy to cleanYes
Display types supportedLCD
Display filter featuresAnti-glare
Aspect ratio16:9
Technical details
Scratch-resistantYes
ReversibilityMatte-to-Glossy
Light transmission68%
Display types supportedLCD
Maximum screen size58.4 cm (23")
Aspect ratio16:9
Suitable forMonitor/Laptop
Screen size HxW286 x 509 mm
Display diagonal (metric)58.42 cm
Filter colourTransparent
Suitable forMonitor/Laptop
Screen size HxW286 x 509 mm
Ergonomics
Screen size HxW286 x 509 mm
Weight & dimensions
Depth0.35 mm
Height (imperial)28.6 cm (11.3")
Width (imperial)50.9 cm (20.1")
Width509 mm
Height286 mm
Compare Products
Product Origin Storage Security Filter 2-Way Plug-In for 23.0in (16:9) Origin Storage Security Filter 2-Way P... Login for pricing
Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8 cm (14.1") Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8... Login for pricing