OSFDT2WPI27WL-AB
Login for pricing
Available for backorder
Anti-Blue Security Filter 2-Way Plug-In for 27.0in wide (16:9)
  • Offers protection from 4 viewing angles - landscape and portrait
  • Double sided - Choose from Matt or Glossy finish
  • Adhesive, bubble-free application
More Information
Suitable for Monitor/Notebook
Maximum screen size 27 "
Type Frameless display privacy filter
SKU OSFDT2WPI27WL-AB
EAN 5059902008206
Manufacturer Origin Storage
Availability N
Display types supportedLCD
Display filter featuresAnti-blue, Anti-glare, Privacy
Maximum screen size68.6 cm (27")
Aspect ratio16:9
Filter colourTransparent
Display types supportedLCD
Aspect ratio16:9
Ergonomics
Compare Products
Product Origin Storage Anti-Blue Security Filter 2-Way Plug-In 27.0in (16:9) Origin Storage Anti-Blue Security Filt... Login for pricing
Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8 cm (14.1") Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8... Login for pricing