OSFDT2WPI21.5WL-AB
Login for pricing
Stock: 117
Anti-Blue Security Filter 2-Way Plug-In for 21.5in wide (16:9)
  • Offers protection from 2 viewing angles - left and right
  • Double sided - Choose from Matt or Glossy finish
  • No adhesive, easy to remove and to apply where privacy is needed
More Information
Suitable for Monitor/Notebook
Maximum screen size 21.5 "
Type Frameless display privacy filter
SKU OSFDT2WPI21.5WL-AB
EAN 5059902008138
Manufacturer Origin Storage
Availability Y
PDF URLs View PDF
Technical details
Filter colourTransparent
Display types supportedLCD
Display filter featuresAnti-blue, Anti-glare, Privacy
Maximum screen size54.6 cm (21.5")
Aspect ratio16:9
Suitable forMonitor/Laptop
MaterialPlastic
Design
Filter colourTransparent
Suitable forMonitor/Laptop
MaterialPlastic
Product colourTransparent
Features
Installation typeCorner tab
Fingerprint resistantYes
Easy to removeYes
Display types supportedLCD
Aspect ratio16:9
Ergonomics
Other features
Product colourTransparent
You may also be interested in
Compare Products
Product Origin Storage Anti-Blue Security Filter 2-Way Plug-In 21.5in (16:9) Origin Storage Anti-Blue Security Filt... Login for pricing
Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8 cm (14.1") Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8... Login for pricing