eSTUFF GLBMA23536301 display privacy filter 60.5 cm (23.8") Monitor Frameless display privacy filter
SKU
GLBMA23536301
Login for pricing
Stock: 91
Magnetic Attach Privacy Filter 23.8" 16:9
  • Blocks side views beyond a 60-degree viewing angle
  • Reduces 51% (±5%) of blue light transmission (blue ray wave 440-460 nm)
  • Magnetic Attach
More Information
Suitable for Monitor
Maximum screen size 23.8 "
Type Frameless display privacy filter
SKU GLBMA23536301
EAN 5715063066157
Filter colourBlack
Easy to cleanYes
Display types supportedLCD
Display filter featuresAnti-glare
Maximum screen size60.5 cm (23.8")
Aspect ratio16:9
Suitable forMonitor
Display diagonal (metric)60.452 cm
Filter colourBlack
Features
Touchscreen compatibleYes
Privacy filtering orientationLandscape
Installation typeMagnetic
Easy to removeYes
Easy to applyYes
Surface finishGlossy / Matt
Easy to cleanYes
Display types supportedLCD
Aspect ratio16:9
Brand compatibilityUniversal
Ergonomics
Weight & dimensions
Width536 mm
Weight210 g
Height301 mm
Package height8 mm
Package depth560 mm
Package width340 mm
Package weight400 g
Packaging data
Package height8 mm
Package depth560 mm
Package width340 mm
Package weight400 g
Compare Products
Product eSTUFF GLBMA23536301 display privacy filter 60.5 cm (23.8") Monitor Frameless display privacy filter eSTUFF GLBMA23536301 display privacy f... Login for pricing