eSTUFF GLBM14309198 display privacy filter 35.6 cm (14") Laptop Frameless display privacy filter
SKU
GLBM14309198
Login for pricing
Stock: 85
Magnetic Privacy Filter 14" 16:10
  • Blocks side views beyond a 60-degree viewing angle
  • Reduces 51% (±5%) of blue light transmission (blue ray wave 440-460 nm)
  • Quick attachment and easy to remove
More Information
Suitable for Notebook
Maximum screen size 14 "
Type Frameless display privacy filter
SKU GLBM14309198
EAN 5715063196496
Display filter featuresAnti-glare
Maximum screen size35.6 cm (14")
Aspect ratio16:9
Suitable forLaptop
Display diagonal (metric)35.56 cm
Filter colourBlack
Suitable forLaptop
Privacy filtering orientationLandscape
Installation typeMagnetic
Surface finishMatt
Display types supportedLCD
Aspect ratio16:9
Brand compatibilityUniversal
Ergonomics
Weight & dimensions
Width309 mm
Weight100 g
Height198 mm
Package height14 mm
Package depth239 mm
Package width383 mm
Package weight160 g
Packaging data
Package height14 mm
Package depth239 mm
Package width383 mm
Package weight160 g
Compare Products
Product eSTUFF GLBM14309198 display privacy filter 35.6 cm (14") Laptop Frameless display privacy filter eSTUFF GLBM14309198 display privacy fi... Login for pricing
Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8 cm (14.1") Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8... Login for pricing