eSTUFF GLBB27598337 display privacy filter 68.6 cm (27") Monitor Frameless display privacy filter
SKU
GLBB27598337
Login for pricing
Stock: 143
Privacy Filter 27" 16:9
  • Blocks side views beyond a 60-degree viewing angle
  • Reduces 51% (±5%) of blue light transmission (blue ray wave 440-460 nm)
Suitable for Monitor
Maximum screen size 27 "
Type Frameless display privacy filter
SKU GLBB27598337
EAN 5706998845238
Display filter featuresAnti-glare
Maximum screen size68.6 cm (27")
Aspect ratio16:9
Suitable forMonitor
Display diagonal (metric)68.58 cm
Filter colourBlack
Aspect ratio16:9
Brand compatibilityUniversal
Ergonomics
Weight & dimensions
Width598 mm
Weight270 g
Height337 mm
Package height10 mm
Package depth660 mm
Package width380 mm
Package weight450 g
Packaging data
Package height10 mm
Package depth660 mm
Package width380 mm
Package weight450 g
Compare Products
Product eSTUFF GLBB27598337 display privacy filter 68.6 cm (27") Monitor Frameless display privacy filter eSTUFF GLBB27598337 display privacy fi... Login for pricing