eSTUFF GLBB25536339 display privacy filter 63.5 cm (25") Monitor Frameless display privacy filter
SKU
GLBB25536339
Login for pricing
Stock: 9
Privacy Filter 25" 16:10
  • Blocks side views beyond a 60-degree viewing angle
  • Reduces 51% (±5%) of blue light transmission (blue ray wave 440-460 nm)
Suitable for Monitor
Maximum screen size 25 "
Type Frameless display privacy filter
SKU GLBB25536339
EAN 5704174011682
Display filter featuresAnti-glare
Maximum screen size63.5 cm (25")
Aspect ratio16:10
Suitable forMonitor
Display diagonal (metric)63.5 cm
Filter colourBlack
Aspect ratio16:10
Brand compatibilityUniversal
Ergonomics
Weight & dimensions
Width536 mm
Weight200 g
Height303 mm
Package height660 mm
Package depth2 mm
Package width380 mm
Package weight440 g
Packaging data
Package height660 mm
Package depth2 mm
Package width380 mm
Package weight440 g
Compare Products
Product eSTUFF GLBB25536339 display privacy filter 63.5 cm (25") Monitor Frameless display privacy filter eSTUFF GLBB25536339 display privacy fi... Login for pricing