ZD6AH43-30EF00EZ
Login for pricing
Stock: 22
More Information
Print technology Thermal transfer
Connectivity technology Wired & Wireless
SKU ZD6AH43-30EF00EZ
EAN 5715063043820
Manufacturer Zebra
Availability Y
INVEST IN THE BEST: PREMIUM FEATURES, MAXIMUM PERFORMANCE AND UNMATCHED SECURITY
Print quality
Maximum resolution300 x 300 DPI
Maximum printing width10.8 cm
Printing
Maximum printing width10.8 cm
Display
Display diagonal10.9 cm (4.3")
DisplayLCD
Network
Ethernet LANYes
Memory
Internal memory256 MB
Flash memory512 MB
Paper handling
Media thickness0.08 - 0.19 mm
Maximum label length0.991 m
Ports & interfaces
Bluetooth version5.0
BluetoothYes
Ethernet LANYes
USB portYes
Bluetooth Low Energy (BLE)Yes
Performance
Internal memory256 MB
Flash memory512 MB
Page description languagesEPL2, XML, ZBI, ZPL II
Design
Display diagonal10.9 cm (4.3")
DisplayLCD
Product colourGrey, White
Built-in displayYes
Power
AC input voltage100 - 240 V
AC input frequency50-60 Hz
Technical details
Product colourGrey, White
Maximum label length0.991 m
Harmonized System (HS) code84433210
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-40 - 60 °C
Storage relative humidity (H-H)5 - 95%
Operating temperature (T-T)4.4 - 41 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 90%
Weight & dimensions
Width202 mm
Depth267 mm
Height192 mm
Weight2.5 kg
Logistics data
You may also be interested in
Compare Products
Toshiba B-SX8T 300dpi 8inch Wide Industrial Label Printer Toshiba B-SX8T 300dpi 8inch Wide Indus... Login for pricing