PF340W2B-OS
Login for pricing
Stock: 2
Security Filter 2-Way Plug-In for 34.0in wide (21:9)
  • Offers protection from 2 viewing angles - left and right
  • Double sided - Choose from Matt or Glossy finish
  • Adhesive, bubble-free application
More Information
Suitable for Monitor/Notebook
Maximum screen size 34 "
Type Frameless display privacy filter
SKU PF340W2B-OS
EAN 5056006165217
Manufacturer Origin Storage
Availability Y
PDF URLs View PDF
Technical details
Filter colourTransparent
Display types supportedLCD
Display filter featuresAnti-glare, Privacy
Maximum screen size86.4 cm (34")
Aspect ratio21:9
Suitable forMonitor/Laptop
MaterialPlastic
Harmonized System (HS) code85299097
Design
Filter colourTransparent
Suitable forMonitor/Laptop
MaterialPlastic
Product colourTransparent
Features
Installation typeCorner tab
Fingerprint resistantYes
Easy to removeYes
Country of originUnited Kingdom
Display types supportedLCD
Aspect ratio21:9
Ergonomics
Weight & dimensions
Depth0.35 mm
Height (imperial)33.4 cm (13.2")
Width (imperial)79.6 cm (31.3")
Width796 mm
Height334 mm
Other features
Product colourTransparent
Logistics data
You may also be interested in
Compare Products
Product Origin Storage Security Filter 2-Way Plug-In for 34.0in (21:9) Origin Storage Security Filter 2-Way P... Login for pricing
Fellowes PrivaScreen 68.6 cm (27") Monitor Frameless display privacy filter Fellowes PrivaScreen 68.6 cm (27"... Login for pricing