OSFNB2WPI13.3WL-169-AB
Login for pricing
Stock: 98
Anti-Blue Security Filter 2-Way Plug-In for 13.3in wide (16:9)
  • Prevents eye strain, and resulting headaches, fatigue and dry eyes
  • Blue light makes your body forget when it’s bedtime. Our anti-blue filter protects your sleep
  • Advanced microlouver technology blocks unwanted side views
  • Crisp, clean image clarity when directly in front of the screen
  • Available for most devices, brands and screen sizes
More Information
Suitable for Monitor/Notebook
Maximum screen size 13.3 "
Type Frameless display privacy filter
SKU OSFNB2WPI13.3WL-169-AB
EAN 5059902008213
Manufacturer Origin Storage
Availability Y
Display types supportedLCD
Display filter featuresAnti-blue, Anti-glare, Privacy
Maximum screen size33.8 cm (13.3")
Aspect ratio16:9
Filter colourTransparent
Display types supportedLCD
Aspect ratio16:9
Ergonomics
Compare Products
Product Origin Storage Anti-Blue Security Filter 2-Way Plug-In 13.3in (16:9) Origin Storage Anti-Blue Security Filt... Login for pricing
Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8 cm (14.1") Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8... Login for pricing
DICOTA D30109 display privacy filter 29.5 cm (11.6") DICOTA D30109 display privacy filter 2... Login for pricing
Lenovo 0A61770 display privacy filters Lenovo 0A61770 display privacy filters Login for pricing
Targus ASF14W9EU display privacy filters 35.6 cm (14") Targus ASF14W9EU display privacy filte... Login for pricing
Fellowes PrivaScreen 39.6 cm (15.6") Monitor/Laptop Frameless display privacy filter Fellowes PrivaScreen 39.6 cm (15.6&quo... Login for pricing