ADP-C65W-EU
Login for pricing
Stock: 918
65W 3 Pin Type C Series with EU Plug
  • Fully compatible with specified laptops
  • Photo for illustrative purposes only
  • Genuine OEM Parts
More Information
Purpose Notebook
Power supply type Indoor
SKU ADP-C65W-EU
EAN 5056006164067
Manufacturer Origin Storage
Availability Y
PDF URLs View PDF
Features
Adjustable output voltageNo
Brand compatibilityDELL
Input voltage100-240 V
Output power65 W
Output voltage19 V
Power supply typeIndoor
PurposeLaptop
Power current typeAC-to-DC
Product colourBlack
Input frequency50/60 Hz
Power
Adjustable output voltageNo
Input voltage100-240 V
Output power65 W
Output voltage19 V
Performance
Brand compatibilityDELL
PurposeLaptop
Power current typeAC-to-DC
Design
Product colourBlack
Certificates
Compliance certificatesRoHS
Packaging data
Cables includedAC, USB Type-C
Quantity per pack1 pc(s)
Packaging content
Cables includedAC, USB Type-C
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
Compliance certificatesRoHS
You may also be interested in
Compare Products
Product Origin Storage 65W 3 Pin Type C Series with EU Plug Origin Storage 65W 3 Pin Type C Series... Login for pricing
HP AC 65W power adapter/inverter Indoor Black HP AC 65W power adapter/inverter Indoo... Login for pricing
HP AC Smart pin slim power adapter (90-watt) power adapter/inverter Indoor 90 W Black HP AC Smart pin slim power adapter (90... Login for pricing
ASUS 04G266004770 power adapter/inverter Indoor 65 W Black ASUS 04G266004770 power adapter/invert... Login for pricing
HP AC Smart adapter (90 watt) power adapter/inverter Indoor 90 W Black HP AC Smart adapter (90 watt) power ad... Login for pricing