ADP-C45W/EU
Login for pricing
Stock: 99
45W 3 Pin Type C Series EU Cable
  • Fully compatible with specified laptops
  • Photo for illustrative purposes only
  • Genuine OEM Parts
More Information
Purpose Notebook
Power supply type Indoor
SKU ADP-C45W/EU
EAN 5056006159025
Manufacturer Origin Storage
Availability Y
PDF URLs View PDF
Features
Adjustable output voltageNo
Brand compatibilityDELL
Input voltage100-240 V
Output power45 W
Output voltage19 V
Power supply typeIndoor
PurposeLaptop
Power current typeAC-to-DC
Product colourBlack
Input frequency50/60 Hz
Power
Adjustable output voltageNo
Input voltage100-240 V
Output power45 W
Output voltage19 V
Performance
Brand compatibilityDELL
PurposeLaptop
Power current typeAC-to-DC
USB connector typeUSB Type-C
Design
Product colourBlack
Certificates
Compliance certificatesRoHS
Packaging data
Quantity per pack1 pc(s)
Packaging content
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
Compliance certificatesRoHS
Logistics data
Harmonized System (HS) code85044095
You may also be interested in
Compare Products
Product Origin Storage 45W 3 Pin Type C Series EU Cable Origin Storage 45W 3 Pin Type C Series... Login for pricing
HP AC 65W power adapter/inverter Indoor Black HP AC 65W power adapter/inverter Indoo... Login for pricing
HP AC Smart pin slim power adapter (90-watt) power adapter/inverter Indoor 90 W Black HP AC Smart pin slim power adapter (90... Login for pricing
ASUS 04G266004770 power adapter/inverter Indoor 65 W Black ASUS 04G266004770 power adapter/invert... Login for pricing
HP AC Smart adapter (90 watt) power adapter/inverter Indoor 90 W Black HP AC Smart adapter (90 watt) power ad... Login for pricing