JLCUNITPO12.9
Login for pricing
Stock: 27
JLC Universal Tablet Pouch/12.9 RFID Pouch
More Information
Product main colour Black
Built-in speaker(s) No
Brand compatibility Any brand
Maximum screen size 12.9 "
SKU JLCUNITPO12.9
EAN 5056521462006
Manufacturer JLC
Availability Y
•Universal tablet pouch, suitable for phones/tablets up to 12.9 Inches
•Anti-swipe Card: RFID anti-swipe card technology
•Envelope flap to protect device.
•Firm and strong
Technical details
Case typePouch case
MaterialFaux leather
Maximum screen size32.8 cm (12.9")
Brand compatibilityAny brand
Protection featuresBump resistant, Dust resistant, Scratch resistant, Splash proof
Built-in speaker(s)No
Built-in batteryNo
Product main colourBlack
Features
Case typePouch case
Stand modeNo
MaterialFaux leather
Built-in batteryNo
Battery
Design
Stand modeNo
Packaging data
Quantity per pack1 pc(s)
Logistics data
Quantity per pack1 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bumper Black Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bu... Login for pricing
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25.4 cm (10") Flip case Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25.... Login for pricing