MBAM213.6CS
Login for pricing
Stock: 15
JLC MacBook Air M2 13.6 A2681 Clear Shell
  • Precise construction and cut-outs allow complete access to all ports
  • Air-follow through ventilation areas for heat release
  • Rubberized feet to keep the Laptop firmly in place
More Information
Brand compatibility Apple
Maximum screen size 13.6 "
Material Thermoplastic polyurethane (TPU)
Case type Hardshell case
SKU MBAM213.6CS
EAN 5056521482493
Manufacturer JLC
Availability Y
•Premium quality hard plastic case for protection against shock, scratches, dust, and other damage
Colour
Surface colorationMonochromatic
Weight & dimensions
Maximum screen size34.5 cm (13.6")
Features
Product main colourTransparent
Case typeHardshell case
CompatibilityMacBook Air M2 13.6 A2681
Brand compatibilityApple
Design
Technical details
You may also be interested in
Compare Products
Targus CN31 laptop case 40.6 cm (16") Briefcase Black Targus CN31 laptop case 40.6 cm (16&qu... Login for pricing
Targus CN01 laptop case 40.6 cm (16") Messenger case Black Targus CN01 laptop case 40.6 cm (16&qu... Login for pricing
Targus TAR300 laptop case 39.6 cm (15.6") Briefcase Black Targus TAR300 laptop case 39.6 cm (15.... Login for pricing
DICOTA Spin 39.6 cm (15.6") Backpack Black, Blue DICOTA Spin 39.6 cm (15.6") Backp... Login for pricing
SKU
MBAM213.6CS
CN31
CN01
TAR300
K62562EU
D30575
Manufacturer
JLC
Targus
Targus
Kensington
Dicota
Product main colour
Transparent
Black
N/A
N/A
Brand compatibility
Apple (brand)
Any brand
Material
Thermoplastic polyurethane (TPU)
Polyester
Polyester
Case type
Hardshell case
Briefcase
Messenger case
Briefcase
Sleeve case
Backpack
Maximum screen size
13" to 14"
15" to 16"
15" to 16"
15" to 16"
15" to 16"
15" to 16"