HP W2030A/415A Toner cartridge black, 2.4K pages ISO/IEC 19798 for HP E 45028/M 454
SKU
W2030A
Login for pricing
Stock: 1799
415A Black Original LaserJet Toner Cartridge
  • Original HP 415A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
  • HP 415 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise M455, M480; HP LaserJet Pro M479
  • 1 Black (~2,400 pages)
  • Reliable printing you can trust
  • Depend on Original HP 415A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
  • Toner cartridge; Recycling guide
More Information
Printing colours Black
Brand compatibility HP
Capacity 2400.00
Colour black
SKU W2030A
EAN 0192018046344
TypeOriginal
Black toner cartridges quantity1
Black toner page yield2400 pages
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeW2030A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Country of originJapan
HP segmentSmall medium business
Layers per pallet8 pc(s)
Master (outer) cases per pallet168 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 90%
Operating temperature (T-T)10 - 32.5 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Weight & dimensions
Width363 mm
Depth102 mm
Height123 mm
Package depth1020 mm
Package weight930 g
Weight640 g
Package width3630 mm
Package height123 mm
Products per pallet168 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1100 x 730 x 1133 mm
Packaging data
Package depth1020 mm
Package weight930 g
Package width3630 mm
Package height123 mm
Technical details
TypeOriginal
OEM codeW2030A
Country of originJapan
Layers per pallet8 pc(s)
Box contentsToner cartridge; Recycling guide
Maximum number of stacking cartons32 pc(s)
Harmonized System (HS) code84439990
HP GTIN (EAN/UPC)192018046344
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)192018046344
Other features
Logistics data
Pallet gross length73 cm
Pallet gross height110 cm
Pallet gross weight176.74 g
Master (outer) cases per pallet layer21 pc(s)
Pallet gross width113.3 cm
Products per pallet168 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
HP 643A toner cartridge Original Yellow HP 643A toner cartridge Original Yellow Login for pricing
HP 501A toner cartridge 1 pc(s) Original Black HP 501A toner cartridge 1 pc(s) Origin... Login for pricing