HP W2004A/660A Drum kit, 65K pages ISO/IEC 19752 for HP M 751/776/856
SKU
W2004A
Login for pricing
Stock: 139
660A Original LaserJet Imaging Drum
  • Original HP 660A toner supplies deliver legendary HP print quality.
  • Depend on Original HP 660A toner supplies designed specifically for your HP printer.
  • Imaging drum; Recycling guide
More Information
Printing colours Black,Cyan,Magenta,Yellow
Brand compatibility HP
Capacity 65000.00
Colour no color
SKU W2004A
EAN 0192545710985
Print technologyLaser printing
Country of originJapan
Pallet size (EU)1134 x 737 x 1152 mm
Pallet weight (imperial)124.7 kg (275 lbs)
Pallet dimensions (W x D x H) (imperial)1115.1 x 988.1 x 1153.2 mm (43.9 x 38.9 x 45.4")
Layers per pallet6 pc(s)
Master (outer) cases per pallet108 pc(s)
Products per pallet (EU)78 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 90%
Operating temperature (T-T)10 - 32.5 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Weight & dimensions
Width483 mm
Depth124 mm
Height168 mm
Package depth1240 mm
Package weight970 g
Weight600 g
Package width4830 mm
Package height168 mm
Products per pallet108 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1115 x 989 x 1152 mm
Packaging data
Package depth1240 mm
Package weight970 g
Package width4830 mm
Package height168 mm
Technical details
TypeOriginal
Country of originJapan
Layers per pallet6 pc(s)
Box contentsImaging drum; Recycling guide
Harmonized System (HS) code84439990
Other features
Logistics data
Pallet gross length115.2 cm
Pallet gross height98.9 cm
Pallet gross weight125 g
Master (outer) cases per pallet layer18 pc(s)
Pallet gross width111.5 cm
Pallet weight (EU)96 g
Products per pallet108 pc(s)