HP W2002A/658A Toner yellow, 6K pages ISO/IEC 19752 for HP M 751
SKU
W2002A
Login for pricing
Stock: 52
658A Yellow Original LaserJet Toner Cartridge
  • Original HP 658A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
  • HP 658 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise M751
  • 1 Yellow (~6,000 pages)
  • Reliable printing you can trust
  • Depend on Original HP 658A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
  • Toner cartridge; Recycling guide
More Information
Printing colours Yellow
Brand compatibility HP
Capacity 6000.00
Colour yellow
SKU W2002A
EAN 0192545710961
Manufacturer HP
Availability Y
Product Videos View Video
Legendary performance
Trust Original HP Toner for impactful prints and exceptional printing performance you can count on.
Reliable, professional quality.
With Original HP Toner you get consistent, uninterrupted printing that keeps you on task.
Defining moments, vibrant results.
Features
TypeOriginal
Colour toner cartridges quantity1
Colour toner page yield6000 pages
CompatibilityHP 658 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise M751
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeW2002A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursYellow
Country of originJapan
HP segmentHome
Pallet size (EU)1127 x 785 x 1134 mm
Pallet weight (imperial)100.2 kg (221 lbs)
Pallet dimensions (W x D x H) (imperial)1127.8 x 955 x 1132.8 mm (44.4 x 37.6 x 44.6")
Layers per pallet5 pc(s)
Master (outer) cases per pallet70 pc(s)
Products per pallet (EU)55 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 90%
Operating temperature (T-T)10 - 32.5 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Weight & dimensions
Width483 mm
Depth155 mm
Height198 mm
Package depth1550 mm
Package weight1.14 kg
Weight1.04 kg
Package width4830 mm
Package typeBox
Package height198 mm
Products per pallet70 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1127 x 956 x 1134 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Packaging data
Package depth1550 mm
Package weight1.14 kg
Package width4830 mm
Package typeBox
Package height198 mm
Technical details
TypeOriginal
OEM codeW2002A
Country of originJapan
Layers per pallet5 pc(s)
Box contentsToner cartridge; Recycling guide
Maximum number of stacking cartons20 pc(s)
Master (outer) cases per pallet layer (EU)11 pc(s)
Harmonized System (HS) code84439990
HP GTIN (EAN/UPC)192545710961
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)192545710961
Other features
Logistics data
Pallet gross length113.4 cm
Pallet gross height95.6 cm
Pallet gross weight100 g
Master (outer) cases per pallet layer14 pc(s)
Pallet gross width112.7 cm
Pallet weight (EU)122 g
Products per pallet70 pc(s)