1400G2D-2USB
Category: Barcode Readers
| Product colour | Black |
|---|---|
| Scanner type | 1D/2D |
| SKU | 1400G2D-2USB |
| EAN | 5711045470769 |
| Manufacturer | Honeywell |
| Availability | N |
Voyager 1400g
| Scanning | |
|---|---|
| Scanner type | 1D/2D |
| Light levels (direct sunlight) | 0 - 100000 lx |
| Optical sensor resolution (W x H) | 640 x 480 pixels |
| Ports & interfaces | |
| Standard interfaces | USB |
| Performance | |
| International Protection (IP) code | IP42 |
| Product colour | Black |
| Design | |
| Power | |
| Power consumption | 400 mA |
| Power consumption (standby) | 0.45 W |
| Input voltage | 4 - 5.5 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 43 mm |
| Depth | 180 mm |
| Height | 66 mm |
| Weight | 119 g |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Packaging data | |
| Stand included | No |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |