Hikvision DS-D5AC12T7-16S5 video wall processor Black 95 W
SKU
DS-D5AC12T7-16S5
Login for pricing
Stock: 13
OPS, Intel Core, i7-12650H, 16 GB, 512 GB M2, Intel UHD Graphics 750, TPM 2.0, WIFI, Bluetooth, RJ45, HDMI, USB 3.0, USB Type-C, 12V-19V DC, 1.22 kg, Windows 11 ENT
  • Intel UHD Graphics for 12th Gen Intel Processors, support 4K resolution
  • Support M.2 nvme system disk quick start
  • Support 4 USB 3.0 ports, 2 USB2.0 ports, 1 HDMI port, 1 DP interface,1 Type-C port
  • Support Wi-Fi IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6)
  • Support TPM 2.0
More Information
SKU DS-D5AC12T7-16S5
EAN 6942160466545
Manufacturer Hikvision
Availability Y
Design
Product colourBlack
Built-in displayNo
Built-in fanYes
Number of fans1 fan(s)
Fan locationTop
Rack mountingYes
Features
Ethernet LANYes
Ethernet LAN data rates10,100,1000 Mbit/s
Built-in processorYes
Internal storage capacity512 GB
Operating system installedWindows 11 Enterprise
Processor cores10
Processor frequency2.3 GHz
Internal memory16 GB
Wi-Fi standardsWi-Fi 6 (802.11ax)
Wi-FiYes
Bluetooth version5.2
BluetoothYes
Ports & interfaces
HDMI output ports quantity1
HDMI version1.4
RJ-45 ports quantity1
USB 2.0 Type-A ports quantity2
DisplayPorts quantity1
DisplayPort version1.2
3.5 mm connectorYes
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity4
Power
Power consumption (max)95 W
Input voltage12 - 19 V
Operational conditions
Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
Storage temperature (T-T)-20 - 60 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 90%
Storage relative humidity (H-H)10 - 90%
Weight & dimensions
Width195 mm
Depth180 mm
Height30 mm
Weight1.22 kg
Package width308 mm
Package depth278 mm
Package height80 mm
Package weight1.36 kg
Package typeBox
You may also be interested in
Compare Products
Product Hikvision DS-D5AC12T7-16S5 video wall processor Black 95 W Hikvision DS-D5AC12T7-16S5 video wall... Login for pricing