2-Power 2P-ADP-40PH power adapter/inverter Indoor 40 W Black
SKU
2P-ADP-40PH
Login for pricing
Available for backorder
ADP-40PH compatible AC Adapter inc. mains cable
More Information
SKU 2P-ADP-40PH
Manufacturer 2-Power
Availability N
Features
Input voltage100 - 240 V
Output power40 W
Output voltage19 V
Output current2.1 A
Power supply typeIndoor
PurposeLaptop
Power protection featuresOver current, Over voltage, Short circuit
Supplementary power connectors1
Product colourBlack
Power
Input voltage100 - 240 V
Output power40 W
Output voltage19 V
Output current2.1 A
Performance
Power supply typeIndoor
PurposeLaptop
Design
Product colourBlack
Weight & dimensions
Weight190 g
Width47 mm
Depth84 mm
Height30 mm
Packaging data
Package width127 mm
Package depth188 mm
Package height53 mm
Cables includedAC
Power adapter includedYes
Quantity per pack1 pc(s)
Packaging content
Cables includedAC
Power adapter includedYes
Quantity per pack1 pc(s)
Battery
Battery capacity39 Wh
Technical details
Other features
Battery capacity2100 mAh
You may also be interested in
Compare Products
Product 2-Power 2P-ADP-40PH power adapter/inverter Indoor 40 W Black 2-Power 2P-ADP-40PH power adapter/inve... Login for pricing
DELL N6M8J power adapter/inverter Indoor 65 W Black DELL N6M8J power adapter/inverter Indo... Login for pricing