Cables Direct CT-VEL300 cable tie Hook & loop cable tie Black
SKU
CT-VEL300
Login for pricing
Stock: 37
Cables Direct 300 mm x 17 mm VELCRO CABLE TIES BLACK 25PK
More Information
Type Hook & loop cable tie
SKU CT-VEL300
EAN 5055781249709
Manufacturer Cables Direct
Availability Y
Reel of VELCRO® brand cable ties 300 x 17mm (25mm wide head). These are tightly wrapped and easily peeled for use.
Features
TypeHook & loop cable tie
Product colourBlack
Weight & dimensions
Width17 mm
Length300 mm