HAP.0060.001
Login for pricing
Stock: 14
Acer 60W AC Adaptor for a-550
More Information
SKU HAP.0060.001
EAN 8032976007334
Manufacturer Acer
Availability Y
Acer 60W AC Adaptor. Model a-550.
Universial solution for all TravelMate families.
Slim and erogonomic design for mobile travellers.
Reduced static discharge (3-prongs)
Full-power for the office, travel or at home.
Features
Output voltage19 V
CertificationDEMKO, MITI, CEI,CE, C-TICK,PSB,CCIB,SEV,KNITQ,BSMI
Power
Output voltage19 V
Capacity60 W
Performance
Other features
I/O ports3 pin
You may also be interested in
Compare Products
Product Acer 60W AC Adaptor for Notebooks power adapter/inverter Acer 60W AC Adaptor for Notebooks powe... Login for pricing
HP AC 65W power adapter/inverter Indoor Black HP AC 65W power adapter/inverter Indoo... Login for pricing