We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
2-Power 2P-3832460 internal solid state drive
SKU
2P-3832460
Category: Internal Solid State Drives
| SKU | 2P-3832460 |
|---|---|
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | Y |
M.2
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 55 mm |
| Weight | 21 g |
| Height | 2 mm |
| Depth | 80 mm |
| Package width | 55 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 2 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 55 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 2 mm |
You may also be interested in
| Product |
2-Power 2P-3832460 internal solid stat...
Login for pricing
|
Origin Storage 1TB TLC SSD SATA 2.5in
Login for pricing
|
Origin Storage SSD 1TB 2.5in SATA 3D T...
Login for pricing
|
DELL PW87C internal solid state drive...
Login for pricing
|
DELL 3WF8W internal solid state drive...
Login for pricing
|
Origin Storage 1TB TLC SSD PWS T7600 3...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
2P-3832460
|
NB-1000SSD-TLC
|
DELL-1000TLC-BWC
|
PW87C
|
3WF8W
|
DELL-1000TLC-F21
|
| Manufacturer |
2-Power
|
Origin Storage
|
Origin Storage
|
DELL
|
DELL
|
Origin Storage
|
| Component for |
N/A
|
PC/notebook
|
PC/notebook
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
PC/notebook
|
| SSD capacity |
N/A
|
800GB to 1000GB
|
800GB to 1000GB
|
500GB to 800GB
|
500GB to 800GB
|
800GB to 1000GB
|
| SSD form factor |
N/A
|
2.5"
|
3.5"
|
M.2
|
M.2
|
3.5"
|
| Interface |
N/A
|
Serial ATA
|
Serial ATA
|
Serial ATA III
|
Serial ATA III
|
Serial ATA
|
| Memory type |
N/A
|
QLC
|
QLC
|
N/A
|
N/A
|
QLC
|





