Zebra PWR-WUA5V45W1AU handheld mobile computer accessory Battery charger
SKU
PWR-WUA5V45W1AU
Login for pricing
Available for backorder
USB-C, 5-20V, 3A
More Information
SKU PWR-WUA5V45W1AU
Manufacturer Zebra
Availability N
USB-C Power Supply
Used with USB-C Cable to provide a lower cost charging solution than using a Cradle.
Provides up to 45W power for faster charging
100-240 VAC
Features
Product typeBattery charger
Brand compatibilityZebra
CompatibilityEM45
Product colourBlack
Country of originChina
Power
Output voltage5 - 20 V
Output current3000 mA
Input voltage100-240 V
Input current1.5 A