LG 65" UH5Q-E.AEK Commercial Display
SKU
65UH5Q-E.AEK
Login for pricing
Stock: 132
65" Black 4K UHD Large Format Display 3x HDMI 24/7
More Information
SKU 65UH5Q-E.AEK
Manufacturer LG
Availability Y
Superb Picture Quality with Ultra HD Resolution
Even & Slim Bezel Design
Convenient webOS Platform
Design for Space Utilization
Designed with thin bezels and simple cable management the UH5Q saves space. With specialized hidden power inlets it can be installed close to the wall leaving only about 13.5 mm of space with the slim bracket.
Durability that Provides Reliability for LG UHD Signage Optimized for business environments
Comprehensive Security
SuperSign Solutions
Features
Screen Size65 Inch
ColourBlack
Brightness500 cd/m2
Display Brightness Category301 - 500 cd/m2
Operation (Hours / Days)24/7
Refresh Rate60 Hz
Contrast ratio (typical)1200:1
Resolution3840 x 2160 Pixels
4K UHDYes
Response time8 ms
Built-in speakersYes
Speakers2 x 10W
Aspect ratio16:9
Operating temperature range (T-T)0 - 40
HDMI3
DisplayPort1
USB port2
Compatible with VESA-wall mounting system300 x 300 mm
Dimensions W/O Stand (W x H x D)1459 x 835 x 29.7 mm