2-Power 2P-NV156FHM-N4S V8.0 laptop spare part Display
SKU
2P-NV156FHM-N4S V8.0
Login for pricing
Stock: 1
15.6 1920x1080 FHD IPS Matte 26cm Brd Screen - replaces NV156FHM-N4S V8.0
Category: Notebook Spare Parts
| Type | Display |
|---|---|
| SKU | 2P-NV156FHM-N4S V8.0 |
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Connector location | Bottom right |
| Connector type | 30-pin |
| Type | Display |
| Product colour | Black, Grey, Metallic |
| Connector(s) | BRHS |
| LED backlight | Yes |
| Display type | LED |
| Touchscreen | No |
| 3D | No |
| Glossy display | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | Full HD |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Display | |
| LED backlight | Yes |
| Display type | LED |
| Touchscreen | No |
| 3D | No |
| Glossy display | No |
| HD type | Full HD |
| Weight & dimensions | |
| Width | 215 mm |
| Depth | 350 mm |
| Height | 1 mm |
| Weight | 287 g |
| Packaging data | |
| Package width | 245 mm |
| Package depth | 410 mm |
| Package height | 25 mm |